Audrey Tatou

11. června 2006 v 16:47

Audrey Tautou

Datum narození:
09.08.1978
Místo narození:
Beaumont, Basse-Normandie, Francie
Znamení:
Lev
Studovala moderní literaturu a herecké vzdělání získala v Kurzech Florent. Po několika drobných úlohách v TV filmech zaujala svou první film. úlohou mladičké kosmetičky Marie, za jejíž ztvárnění v komorní komedii Salon krásy (r. T. Marshallová) byla oceněna Césarem 1999 jako herecká naděje.
Mezinárodní popularitu a nominaci na Césara v kategorii nejlepší herečka jí přinesla titulní postava zasněné servírky Amélie Poulainové, která by asi zůstala smířena se svým osamělým údělem, kdyby ve svém bytě neobjevila starou krabici s památkou na dětství bývalého nájemníka, v mimořádně úspěšném psychologickém snímku Amélie z Montmartru (2001, r. J.-P. Jeunet). Samotný film obdržel několik oscarových nominací.
Obdobný typ křehké půvabné dívky vytvořila v úloze prodavačky Irène, o jejímž osudovém setkání s mladým mužem (Faudel) prostřednictvím mnoha podivuhodných náhod vypráví komedie Chvění motýlích křídel (r. L. Firode). Účinkovala také v krátkých filmech Casting: Archi-degueulasse (1998, Casting: Arcihnusák; r. Lyèce Boukhitine), La vieille barrière (1998, Stará hranice; r. Lyèce Boukhitine) a Triste à mourir (1999, Smutný při umírání; r. Alexandre Billon).
Dva roky po natočení snímku Amélie z Montmartru se Audrey Tautou znovu sešla s režisérem Jeunetem při natáčení filmu Příliš dlouhé zásnuby. Jejím prvním anglicky mluveným filmem byl thriller Stephena Frearse Špína Londýna z roku 2002.
V roce 2005 se objevila ve filmech Erasmus 2 a Pas Sur La Bouche a v následujícím roce ztvárnila roli policejní kryptoložky Sophie Neveu ve snímku režiséra Rona Howarda, Šifra mistra Leonarda, kde si zahrála po boku Toma Hankse
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama