Jak formovat postavu

17. června 2006 v 16:04 |  °°Beauty°°
Triky, jak formovat postavu
Aerobik Spálené kalorie: 228 za půl hodiny. Jak prospívá: Tonizace břišního svalstva, svalových skupin boků, stehen a hýždí a v závislosti na typu provozovaného aerobiku i dalších svalových skupin. Běh na lyžích Spálené kalorie: 486 až 1116 za hodinu v závislosti na rychlosti a na terénu. Jak prospívá: Tonizace svalstva horních končetin a ramen, svalstva břišního a hýžďového, svalových skupin na bocích, svalů stehen a lýtek, jakož i svalů spodních a horních partií zad. Trénink na elipsovém trenažéru Spálené kalorie: 500 až 600 kalorií za hodinu. Jak prospívá: Tonizace veškerých svalových skupin od pasu dolů a zároveň spalování tuků. Chůze Spálené kalorie: 100 kalorií za půl druhého kilometru. Jak prospívá: Tato forma pohybu tonizuje svalstvo stehenní a hýžďové svaly, dále pak svalstvo boků a krajiny břišní. Jízda na kole Spálené kalorie: 135 až 345 za půl hodiny jízdy v závislosti na vaší rychlosti a na terénu. Jak prospívá: Posilování a tonizace veškerých svalových skupin od pasu dolů včetně svalstva hýžďového, svalů stehen a lýtek. Jízda na kolečkových bruslích Spálené kalorie: 340 až 476 za jednu hodinu v závislosti na tom, s jakou intenzitou na kolečkových bruslích jezdíte. Jak prospívá: Toto cvičení tonizuje svalové skupiny dolních končetin, především pak svaly lýtek a vnitřní a vnější strany stehen, hýžďové svaly a svalstvo krajiny břišní. Kondiční běh a běžecký simulátor Spálené kalorie: 102 kalorie za půl druhého kilometru. Jak prospívá: Toto cvičení působí na zpevňování svalových skupin lýtek, svalstva stehen a hýžďových svalů a v poněkud menší míře i svalstva krajiny břišní. Pěší turistika Spálené kalorie: 250 kalorií za 30 minut. Jak prospívá: Toto cvičení tonizuje svalové skupiny dolních končetin a hýžďové svaly, kromě toho má i kladné účinky na zvyšování vaší aerobní kapacity a vytrvalosti. Použijete-li turistické hole, dosáhnete tím i tonizace svalstva horních končetin a zad. Plavání Spálené kalorie: 249 až 351 kalorií za 30 minut v závislosti na plaveckém stylu a rychlosti plavání. Jak prospívá: Umožňuje značně intenzivní spalování kalorií a tonizuje svalstvo celého těla, zvláště pak svaly nohou, svalstvo boků, trupu a rukou, svaly prsní a svalstvo zádové. Práce v domácnosti Spálené kalorie: 30 až 50 kalorií za 10 minut. Jak prospívá: Tonizuje svalové skupiny horních končetin, pletence ramenního, hrudní svalstvo, svalstvo zad, hýžďové svaly, svalstvo krajiny břišní a svaly dolních končetin. Práce v okolí domu Spálené kalorie: Sekání - 76 kalorií za 10 minut, hrabání - 37 kalorií za 10 minut, úpravy živých plotů - 52 kalorií za 10 minut. Jak prospívá: Tato aktivita tonizuje svalstvo paží, pletence ramenního, prsní svaly, svalstvo zad, hýžďové svaly, svaly krajiny břišní a svalstvo dolních končetin. Rotoped Spálené kalorie: 130 až 330 kalorií za 30 minut. Jak prospívá: Toto cvičení tonizuje svalstvo dolních končetin a hýžďové svaly. komentáře 0 05.06.2006 18:37 - *Body and fit* - trvalý odkaz

Fígl na půlhodinové cvičení

Fígl na půlhodinové cvičení
Nevymlouvejte se, že nemáte čas cvičit. Půlhodina denně vás tolik stát nebude. Třicet minut každý den vám pomůže udržet vaše tělo stále ve skvělé formě a vaše váha nebude kolísat. Poradíme vám pár tipů...

Řád je řád Nejdříve si stanovte, kdy budete cvičit. Dejte si pevnou dobu, kterou budete dodržovat, proto si projeďte denní program. Ideální by bylo, kdybyste cvičení zařadila na počátek dne, tedy na ráno. Tím se nejen skvěle vzpružíte, ale vaše tělo pak lépe spaluje po celý den. Začněte protažením V první řadě si protáhněte všechny části těla. Postavte se a mírně se rozkročte. Přitáhněte horní část těla k jedné noze a vydržte alespoň půl minuty. Ten samý postup zopakujte i u druhé nohy. Ruce si protáhnete tak, že vzpažíte nad hlavu a jednou horní končetinou uchopíte tu druhou za zápěstí. Uchopenou ruku se snažte co nejvíce vytáhnout za paží, která ji drží. Můžete se u toho i naklánět na stranu. Záda si protáhnete tak, že dáte nohy k sobě. Vzpažte ruce a podívejte se na ně. Pomalu se začněte ohýbat směrem dozadu. Provádějte tak daleko jak jen můžete. Pokud dokážete ze stoje udělat most, je to perfektní, ale nepřemáhejte se zbytečně. Trochu posilujte Na břicho platí sedy-lehy. Lehněte si na podložku, pokrčte nohy, rukama si podepřete hlavu a padesátkrát zvedejte horní část trupu. Můžete udělat i více sérií, pokud nedáte padesátku najednou. Na ruce i prsní svaly jsou nejlepší kliky. Můžete dělat tzv. ženské i mužské. Proveďte deset kliků a odpočiňte si. Ten samý postup opakujte ještě dvakrát, celkem byste za sebou měla mít třicet kliků. Nohy si zpevníte následujícím cvikem. Lehněte si na bok, hlavu si podepřete rukou. Nohu, která je vně (nahoře) zvedejte padesátkrát. Opět si můžete udělat více sérií, tak abyste padesátku naplnila. Postup opakujte i u druhé nohy. Nezapomínejte na zadeček. Lehněte si na záda, pokrčte nohy a v této pozici zvedněte dolní část těla od podlahy. Na zemi by měla zůstat hlava, oblast mezi lopatkami a chodila. Nohy dejte více od sebe a začněte vzájemně přitahovat kolena tak, aby se sebe vždy dotkla. Tento cvik proveďte stokrát. Hurá, relax Na závěr si dopřejte opět strečink. Můžete zopakovat protažení, které jste provedla na začátku nebo se sama uvolněte dle potřeby. Nezapomínejte, že závěrečný relax je velmi důležitý, tak ho nezanedbejte. komentáře 0 05.06.2006 18:35 - *Body and fit* - trvalý odkaz

Cvičíme pro krásné paže...

Blíží se období, kdy začneme nosit krátké rukávy a dokonce i tílka, proto bychom se měly co nejvíce snažit, abychom se líbily a měly ze sebe dobrý pocit a hlavně se odvážily vzít si nejedno tílko na sebe. V tomto článku najdete tipy na cviky pro posílení paží.
Hlavními svalovými partiemi paží jsou tricepsy, bicepsy a svaly deltové. Biceps je ten největší - trojhlavý a vidíme jej, pokud upaženou ruku ohneme v lokti a zpevníme svaly. Triceps se nachází přesně naproti bicepsu a není tak výrazný - tedy při upažení a ohnutým loktem zespodu. Deltový sval najdeme z boku na rameni - tvoří vlastně takový poměrně široký pruh, který nám dělá ramena hezkými, určuje jejich tvar a je také velice výrazný.
Posilujeme bicepsy
//<![CDATA[ //]]>
iReklama.cz - nový free reklamní systém
Postavíme se, dbáme na rovná záda a podsadíme zadek. Opřeme si loket o bok a začneme činkou pohybovat nahoru a dolů a ohýbat tak paži v lokti. Díky tomu procvičujeme a posilujeme biceps. Dlaň s činkou můžeme různě natočit a tím posilovat svaly různě intenzivně, nebo vést ruku při pohybu nahoru těsně podél břicha. Opakujeme 15krát ve dvou sériích.
Posilujeme tricepsy
Kliky pozadu
Sedneme si zády k posteli či nižší židli, opřeme se rukama o okraj a nadzvedneme zadek z podložky. Kolena by měla svírat zhruba pravý úhel a pomalu pohybujeme celým tělem dolů a pak opět nahoru díky ohýbání paží v lokti a zápěstí. Dejte pozor, abyste pohybovala opravdu celým tělem a ne jen horní částí. Cvičíme tak vlastně takové kliky pozadu. Opakujeme zprvu 8krát, protože tento cvik je při správném provedení poměrně náročný. Postupně zvyšujeme až na 15 opakování.
Ve stoje či v sedě
Postavíme se nebo posadíme do tureckého sedu (můžeme tyto varianty různě kombinovat nebo si vybrat tu pohodlnější z nich), dbáme na to, abychom měli rovná záda a vzpažíme ruce s uchopenými činkami. Pomalu paže ohýbáme v lokti směrem dozadu a s činkou tak pohybujeme nahoru a dolů. Opakujeme 15krát a cvičíme takto dvě série, postupně můžeme počet cviků přidávat.
Posilujeme deltový sval
Posadíme se nebo postavíme, dbáme na rovná záda, ve stoje podsadíme i zadek a připažíme. Pomalu paže zvedáme téměř napnuté až do upažení a plynule opět zpět až se lehce dotkneme boků.
Obměna: Paže pokrčíme v lokti a dále pokračujeme stejným způsobem.
Paže = celá horní končetina - tedy od ramene k prstům
Ruka = část paže od zápěstí ke konečkům prstů
Tip: Činky vlastně vůbec nepotřebujete, stačí naplnit menší plastové lahve vodou nebo pískem a máte jednoduchou možnost, jak posilovat bez "odborného" náčiní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marty321 marty321 | E-mail | Web | 14. června 2008 v 21:52 | Reagovat

určitě zkuste i nějaký ten doplněk stravy a uvidíte jakou krásnou postavu budete mít

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama