Jako modelka

12. srpna 2006 v 17:11 |  °°Beauty°°
"Tradiční cviky jako sklapovačky vás k vytouženému cíli nedovedou. Svaly totiž jen posílí, ale nezatáhnou dovnitř."

Jestli jste stejná jako většina žen, sexy břicho má pro vás obrovský význam. Jenže teřich jako valcha se pro spoustu z vás pomalu a jistě stává nedostižným cílem. Čím jste starší, tím snáz se vám v choulostivých partiích nad páskem bokovek ukládá tuk. A i když v posilovně dřete jako kůň, nenáviděný bochánek pod/nad pupíkem výsměšně zůstává sedět na svém místě. Jestli všechny vaše dosavadní bojové strategie selhaly, právě teď máte jedinečnou šanci rozmetat nepřítele na cucky. Možná nevíte, že sklapovačky a další tradiční cviky vás k vysněnému cíli nedovedou.
Posilují totiž vrchní vrstvu břišních svalů, ale nezatahují je dovnitř. Vy se pak divíte, proč vaše úžasně zpevněné břicho pořád vypadá tlusté a jak je možné, že se vám ani trochu nezmenšil objem pasu.
Abyste partie kolem pupíku zploštila, musíte vyztužit tři druhy svalů: vrchní vrstvu, šikmé břišní svaly a (což je nejdůležitější!) spodní pruh svalů, které spojují břicho s páteří. Když posílíte poslední typ svalstva, břicho se vám přirozeně zatáhne a stanete se majitelkou vytouženého vosího pasu. Úplně nejlíp fungují cviky založené na známé Pilatesově metodě. Důkladně vytrénují všechny břišní partie a sexy pás je na světě. Pozor - váš úspěch závisí na správném držení těla! Při každém pohybu držte zatažené břicho a snažte se mít rovná záda. Cvičte třikrát až čtyřikrát týdně. Když vytrváte, váš pupek se do léta určitě promění v supersexy návnadu na muže.
Pokud máte nadváhu, musíte v první řadě shodit nadbytečná kila. Jinak ploché břicho nezískáte, ani kdybyste zpevňovací cviky dělala třikrát denně. Pneumatiky kolem pasu se totiž nezbavíte jen tím, že budete posilovat svaly. Navíc potřebujete pohyb, při kterém spalujete kalorie. Tip: třikrát týdně půl hodiny běhejte nebo cvičte aerobik. Pořád se
snažte mít zatažené a zpevněné břicho.

1ZVEDÁK
Lehněte si na záda s rukama nataženýma za hlavou. Pomalu zvedněte ze země hlavu, krk a lopatky a plynulým pohybem předpažte. Nepřestávejte se břišními svaly zvedat do sedu a pomalu, obratel po obratli, narovnávejte záda (obrázek A). Až budete sedět, držte břišní svaly pevně zaťaté a předkloňte se tak daleko, jak dokážete (obrázek B). Pak chvíli vydržte a vraťte se do lehu. Všechny vaše pohyby by měly být vláčné a ladné, ne křečovité. Nezacházejte za hranici bolesti. Zopakujte šestkrát až osmkrát.

2STOVKA
Lehněte si na záda s rukama podél těla a pokrčenými koleny. Lýtka držte ve vzduchu rovnoběžně s podlahou (jako na obrázku). Zvedněte hlavu, ramena a ruce ze země. Udělejte pět rychlých výdechů a při každém z nich kmitněte pažemi nahoru a dolů. Pak se pětkrát rychle nadechněte a pokračujte v kmitání. Cvičte, dokud nenapočítáte sto nádechů a výdechů. Břišní svaly mějte zaťaté a pánev položenou na zemi. Aby vám cvik dal víc zabrat, můžete napnout nohy a držet je v úhlu 45 stupňů s podlahou.

3PUMPOVÁNÍ
Lehněte si na záda a propleťte prsty za hlavou. Páteř přitiskněte k podlaze a zvedněte napnuté nohy do vzduchu tak, aby svíraly s tělem úhel
90 stupňů (jako na obrázku A). Pak nechte nohy klesnout asi dvacet centimetrů nad podlahu a zase je zvedněte (obrázek B). Pumpujte nahoru a dolů, dokud vydržíte. Nesmíte prohýbat záda! Cvik by pak nebyl dost účinný.

4PRKNO
Začněte vleže na břiše s trupem zvednutým na loktech. Propleťte prsty na rukou, aby lokty vytvořily tvar V. Zvedněte se na špičkách chodidel a trochu posuňte celé tělo dopředu, abyste měla hlavu nad propletenými prsty. Zpevněte všechny svaly, aby vaše tělo bylo dokonale rovné jako prkno. Držte břicho pevně zaťaté - jinak se vám začnou propadat boky. Vydržte 30 vteřin a krátce odpočívejte. Jednou zopakujte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama