Jóga

12. srpna 2006 v 17:13 |  °°Beauty°°
Možná odmítáte posilovat hýžďové svaly ze strachu, že se vám zadek kromě vytouženého zpevnění i zvětší. Pokud budete své půlky příliš zatěžovat, skutečně vám mohou nabobtnat podobně jako přes míru posilované bicepsy. To se vám sice u paží a ramen hodí, ale u svého pozadí byste raději nastartovala opačný proces. A právě proto pro vás představuje jóga trefu do černého. Při jejím cvičení totiž spálíte tukové vrstvy, aniž si zaděláte na nadbytečnou svalovou hmotu. Na rozdíl od klasického posilování, při němž cviky provádíte rychle a s krátkými výdržemi, v józe v jednotlivých polohách setrváváte dlouho a provozujete je se šnečí rychlostí. Každá z pozic navíc stimuluje srdeční tep a přispívá k rychlejšímu spalování kalorií. Kromě božského pozadí si tak pojistíte, že celá vaše postava bude sexy. Cosmo pro vás připravilo účinné dvacetiminutové cvičení, kterému se můžete oddávat, kdykoli máte čas. Opakujte každou pozici třikrát až pětkrát a naplánujte si cvičení alespoň třikrát týdně. První výsledky můžete pozorovat už za tři týdny. Při provádění každého cviku soustřeďte pozornost na hýždě a pořádně je stáhněte. Vytěžíte tak z daného úkonu maximum. Jóga není aerobik, takže vdechujte a vydechujte velice pomalu, zhluboka a vždycky nosem. Po této proceduře se budete ke každé osobě mužského pohlaví podvědomě otáčet zády, aby si mohla prohlédnout váš oslnivý výsledek.
KOČIČÍ HORA
Postavte se na všechny čtyři a ruce položte na podložku přímo pod ramena, aby s nimi svíraly pravý úhel. Kolena stejným způsobem umístěte pod boky. Dívejte se před sebe a párkrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. S dalším výdechem narovnejte nohy, přitlačte paty k zemi a zadek vystrčte vzhůru. Rukama zůstaňte zapřená o zem a snažte se narovnat záda. Hlavu nechte volně mezi pažemi a dívejte se na stehna. V této poloze vydržte jednu až dvě minuty. Volně dýchejte a soustřeďte se na práci hýžďových svalů. Potom se pomalu vraťte zpět.
1
Pro náročné: Když už jste v pozici kočičí hory, pomalu vydechněte a zvedněte propnutou levou nohu do výše hýždí. Patu pravé nohy se snažte přitisknout k podlaze. Než vrátíte nohu do výchozí polohy, vydržte alespoň půl minuty. Pak cvik zopakujte na opačnou stranu. Po celou dobu nechávejte hýžďové svaly stažené a opakujte pětkrát na každou nohu. Při zvedání propnuté nohy navíc dbejte na to, abyste ji nevystřelila do výše švihem. Sval účinně posílíte pomalým pohybem a výdrží. Měla byste dokázat nohu zastavit v jakékoli fázi pohybu.
&amplt;script&ampgt;document.write("&amplt;scr"+"ipt language='JavaScript' type='text/javascript' src='http://ad2.bbmedia.cz/please/showit/511/1/1/17/?typkodu=js"+bbh+"&ampamp;alttext=0&ampamp;border=0&ampamp;_idplan=13557&ampamp;bust="+Math.random()+"&ampamp;target=_blank'&ampgt;&amplt;/scr"+"ipt&ampgt;");&amplt;/script&ampgt;


2POZICE MOSTU
Lehněte si na záda, přitlačte bederní páteř k zemi a pokrčte nohy. Chodidla roznožte asi na šířku ramen. Ruce pak propleťte pod hýžděmi a při výdechu pomalým táhlým pohybem zvedejte pánev, co nejvýš to dokážete. Vydržte třicet až šedesát vteřin a pak se pomalu vracejte do výchozí polohy. Opakujte třikrát až pětkrát. Tímto pohybem krásně vyrovnáte proporce svých půlek.

Pro náročné: V pozici mostu se zapřete o špičky prstů a snažte se jimi přiblížit co nejblíže k propleteným rukám. Jde o mnohem náročnější variantu. Je v ní totiž těžší zůstat delší dobu. Přesto se snažte vydržet alespoň třicet vteřin. Pak povolte, na chvíli se uvolněte a pak pohyb opakujte.
3HRAVÁ KOBYLKA
Lehněte si na břicho a ruce položte podél těla. Dlaně přitom vytočte směrem ke stropu. Úplně se uvolněte, několikrát se zhluboka nadechněte do břicha a při dalším nádechu zvedněte ruce, nohy a hrudník ze země. Tlačte je, co nejvýš vám to páteř dovolí. Zvedněte i hlavu, ale nezaklánějte ji. Dívejte se před sebe. V pozici vydržte třicet vteřin, pak povolte, pomalu se vraťte do výchozí polohy a uvolněte se. Tento cvik vám zpevní spodní část hýždí a vytvoří vám důkladnou základnu hýžďových broskví.

Pro náročné: V pozici kobylky navíc ještě ohněte kolena a zvedněte stehna co nejvýš nad zem. Vydržte třicet až šedesát vteřin, pak povolte.
POZICE BOJOVNÍKA
Postavte se do stoje široce rozkročného. Jedno chodidlo vytočte do strany a pokrčte koleno. Lýtko by tak mělo vytvořit pravý úhel se zemí. Poté roztáhněte paže do stran a držte je propnuté v jedné rovině s rameny. Vydržte třicet sekund, potom zopakujte na druhou stranu.
4
Pro náročné: V pozici bojovníka spojte dlaně a předkloňte se s rovnými zády tak, aby paže a záda vytvořily rovnoběžku se zemí. Potom zadní nohu zvedněte do prodloužení zad.
5HOŘÍCÍ POCHODEŇ
Stoupněte si do stoje spatného. Pokrčte kolena a suňte pánev co nejníž. Nezapomeňte držet rovná záda a pohledem se soustřeďte na nějaký pevný bod před sebou. Zároveň s tímto pohybem zvedněte paže nad hlavu a spojte prsty v protažení. V krajní pozici vydržte třicet až šedesát sekund. Pak se stejně pomalu vracejte do výchozí pozice.

Pro náročné: Střídejte pozici vestoje a pozici v polosedu s výdržemi pouze na jedno nadechnutí. Opakujte pětkrát po dvaceti podřepech.
POZICE MÍSY
Lehněte si na břicho a ruce nechte volně ležet podél těla. Ohněte nohy v kolenou a rukama se chyťte za kotníky. Zvedněte hruď a hlavu ze země a snažte se dostat paty co nejdál od svých hýždí. Kolena přitom mějte roztažená zhruba na šířku ramen. Vydržte dvacet až třicet vteřin, pak povolte a uvolněte se.
6
Pro náročné: Nechávejte nohy u sebe po celou dobu cvičení. Opakujte třikrát až pětkrát. Pak se položte na břicho a relaxujte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama