Duben 2007

(:Skateboarding:)

14. dubna 2007 v 14:00 °°Sk8°°
Na počátku 60.let byl objeven skateboard-prkénko na kolečkách,který umožňuje zcela nový způsob pohybu.Po vlně živelného krocení prkének vzniká nový sport-SKATEBOARDING.
Bylo to počátkem 60.let,kdy si kalifornští surfeři zklamáni a znuděni klidným mořem přidělali na vodní prkna podvozky z kolečkových bruslí a kdy na dnech vypuštěných bazénů a na asfaltových chodnících podél moře začali napodobovat jízdu v příbojových vlnách.Počátkem 70.let se SKATEBOARDING rozšířil do celého světa.Zpočátku byla tato nová pouliční atrakce ve znamení spontánního a chaotického jezdění po ulicích,v parcích i na školních hřištích.Pomalu se však začalo ustupovat od přejíždění jen tak z místa na místo,nejlepší už zkoušeli první triky.U počátečních soutěžních disciplín převládaly slalomy,koncem 60.let ještě freestyle a atraktivní jízda ve speciálních bazénech,které se staly předchůdci U RAMP.Podnikatelé v 80.letech začali zahlcovat trh novým technickým a hlavně kvalitním skateboardovým vybavením,obchodníci nabízeli první chrániče,přilby,rukavice,boty a také speciální SKATEBOARDY pro jednotlivé soutěžní disciplíny.V mnoha zemích vznikají první skateboardingové svazy,začínají se pořádat národní a mezinárodní soutěže.Jednotliví výrobci se předhánějí v technických novinkách,závodníci v nových tricích.
MALÝ SKATEBOARDINGOVÝ SLOVNÍK:
BOARD-prkno
BOARDSLIDE-klouzavý trik na překážce
BONELESS-bez kostí,pomocný trik na překonávání překážek
FINGER FLIP-přesmyk mezi prsty
FUNBOX-zábavná krabice,speciální rampy pro freestyle
JAM-tlačenice,závodníci jezdí bez přerušení hned za sebou
KICK FLIP-otočka s nakopnutím
NO COMPLY-nepovolit,jeden ze základních triků
OLLIE-výskokový trik
PARKÁČ-hovorově streetstylový skateboard
POGO-poskakování se skateboardem na špici
STREETSTYLE-silniční styl
WALLRIDE-jízda po zdi
SLIDE-klouzat se
SKEJT-hovorově skateboard
___________________________________________________________________________
Chceš vědět víc??Čekůůj --->> Aktuální reporty, fotografie, videa, rozhovory a soutěže na : www.skatemag.cz ..

Neco o sk8 znackách...

14. dubna 2007 v 13:55 °°Sk8°°

ADIO FOOTWEAR

ADIO FOOTWEAR Botky z produkce Tonnyho Hawka

AEON FOOTWEAR

AEON FOOTWEAR SK8 botky čpící francouzkým šarmem. Výrobna shodná s es, emerica a etnies

BLind

BLind Dneska uz klasická sk8 firma. Vyrábí snad vše na skate, od desek až po kalhoty.

Burton

Burton Nejstarší firma na výrobu snb a doplňků. Snad nejznámější a nejkultovnější. Snad nemusíme ani představovat.

Chocolate

Chocolate Sk8 firma s velkým podílem na americkém trhu. Vyborná kostrukce a design spolu s velkým teamem profi jezdců ji staví do čela sk8 trhu. Stejně jak GIrl

Cliché

Cliché Společnost CLICHé Skateboards založil v roce 1997 Jeremie Daclin. Ten vždy toužil po oživení a vytvoření silné a nezávislé evropské skateboardingové scény. Chtěl, aby se zdejší skateboardová komunita nenechávala ovlivňovat stereotypem ze zámoří, protože vše co potřebujeme máme přímo tady - v Evropě! Spousty lokalit, které čekají na to, až budou odhaleny a spousty dobrých skaterů. Lidi z CLICHé se snaží objevovat originalitu a ojedinělost každého jezdce odkudkoliv. Nezáleží na hranicích. Evropa je jedna velká scéna. Důkazem toho je vydání již třetího CLICHé videa Freedom Fries, které je v současné době jedno z nejoblíbenějších po celém světě a je vydáváno i v DVD trojedici spolu s předešlými CLICHé Europa a Bon Apetit.

Dakine

Dakine Da Kine je americká firma z Oregonu disponující již více než dvacet pět let nejkompletnějším sortimentem doplňků pro boardriding. Vše, co tahle firma vyrobí, je podřízeno dokonalé funkčnosti a kvalitě. S velmi početným týmem špičkových světových boardriderů vyvíjí technicky dokonalé výrobky.

Darkstar

Darkstar Firma ze skupiny kolem world ind. a blind.

Demon Snowboard Accessories

Demon Snowboard Accessories Severoamerický výrobce kompletního sortimentu doplňků a nářadí pro snowboarding.

Emerica

Emerica Jedna z nejkultovnějších značek ve skateboardingu zabývající se výrobou bot a oblečení, je stále pod vlivem punkové vlny. A má jednoznačně nejhustší team, na kterém je vidět, že "Punk's not dead." Emerica je drsná a krásná. Pokud má někdo z přítomných jiný názor, pak snad zbývá jen: "Fuck off."

éS

éS Agresivní moderní designy. Boty, které překypují technickými detaily jako jsou vzduchové systémy, gelové plátky na vložkách, odvětrávací systémy atd. U oblečení vás vždy zaujmou rafinované střihy, atraktivní barevnost a super loga. Značka éS jednoduše patří mezi neprogresivnější ve sk8 světě.

Etnies

Etnies Boty a oblečení na skate, BMX, motoX, fashion, surf - všechny tyto směry výrazně ovlivňují vývoj značky. Takže Etnies uvidíte od skateboardisty, bikera přes motokrosaře až po osmahlého surfaře, který, pokud není právě na vodě, se povaluje v písku. Z jejich modelových řad si vybere opravdu každý. Etnies samozřejmě nezapomíná ani na něžné pohlaví a má pro dámy vlastní kolekci.

FELT

FELT Německá cyklofirma produkuje skvěla kola za good price. Zvlaštností je prodej cruzer kol.

Final

Final Hardcorova česká firmička, která se bez lebek a zkřížených hnátů prostě nehne.

FUNSTORM

FUNSTORM Ted už klasická smowboard a street značka původem z Liberce s velkým zaběrem produktů pro holky i drsoně, kterou snad už zná každý.

GIRL

GIRL Sk8 firma s velkým podílem na americkém trhu. Vyborná kostrukce a design spolu s velkým teamem profi jezdců ji staví do čela sk8 prodeje.

GNU a Lib tech

GNU a Lib tech Již od roku 1977 vám MERVIN MANUFACTURING, nejstarší továrna na snowboardy v USA, nabízí ručně vyráběné, hi-tech snowboardy LIB TECHNOLOGIES a GNU. Do sortimentu patří také snowboardové vázání BENT METAL. V nedávných letech přešla tato unikátní továrna pod ochranná křídla Quiksilveru. O slávu snowboardů Lib Tech v Čechách se postaral Martin Černík patřící již několik sezón do mezinárodních teamů Lib Tech a Quiksilver.

GOTCHA

GOTCHA Tahle super partička vyrábějící surfovou módu se v posledních letech dost přeměnila na docela slušnej punkovej úlet. Po přestěhování pod křídla Qucksilver se tenle trend ještě zdůraznil.

HAWK SHOES

HAWK SHOES Adio a Hawk jedna firma jest


HORSEFEATHERS Historie Horsefeathers sahá zpátky do roku 1989, kdy si na střední škole v kanadský Britský Kolumbii začal Stewart Carlson a Joel DeVille tisknout vlastní designy na trika a mikiny. Bylo to v době, kdy snowboarding začínal v Kanadě nabírat na obrátkách a skateboarding se pomalu vracel na scénu, avšak ani jeden z těchto sportů ještě nebyl akceptován širší veřejností. Vytvoření vlastní značky Horsefeathers byl jeden z dalších kroků k provokaci rednecků a jocků, který už tak nezkousávali volný oblečení a všechno ostatní kolem skateboardingu a snowboardingu. Další fáze začala až v roce '94, kdy se vše rozjelo nanovo v České Republice. S využitím nashromážděných nápadů a log za posledních pár let se začala rýsovat první řada streetwearu. Oblečení, které v současné době vyrábíme, ať na snb nebo street, se nedá s minulostí srovnávat co se propracovanosti, materiálů a kvality týče.

Lamar Snowboards

Lamar Snowboards Americká kultovní freestylová firma s kompletní nabídkou ve střední i nižší cenové hladině.

LTD Snowboards

LTD Snowboards Kanadská snowboardová značka s širokou nabídkou ve všech segmentech trhu.

Mambo

Mambo Mambo, australoidní značka surfovoveho typu. Používá netradiční designy, za které se nemusi stydět i ten nejotrlejší uchylákoid.

NITRO

NITRO Historie snowboardů NITRO začíná v roce 1990. Od té doby se naše značka zařadila mezi přední světové výrobce a hlavně mezi inovátory ve svém odvětví. Podporuje další rozvoj našeho sportu používáním nejnovějších přístupů, technologií, materiálů i designů. Produkty Nitro jsou navrhovány skupinou inženýrů, snowboardistů a mentálně narušených heavymetalistů v USA a vyráběny pak všude po světě. Maximálně se ohlíží na kvalitu a proto nepřesunuli výrobu technicky nejnáročnějších výrobků do Asie. Snowboardy vyrábí v Německu a Rakousku, vázání v Itálii.

NUGGET

NUGGET Po zkušenostech s výrobou oblečení se koncem roku 1999 rozhodli vytvořit značku, která by splňovala jejich představy o oblečení a zároveň v sobě odrážela věci, kterým se věnují a které mají rádi. Snowboarding, skateboarding, muzika a podpora přátel stáli u zrodu NUGGET clothing systems...

Qucksilver

Qucksilver Quiksilver je spolecnost, která globalně určuje trendy ve světě boardridingových sportů. Po více než pětatřicetiletém působení a dynamickém rozrůstání dnes Quiksilver jasně dominuje světu boardridingu.

Ride Snowboards

Ride Snowboards Druhá největší světová firma zabývající se výrobou snowboardového vybavení; jedna z mála firem s kompletní nabídkou všech produktů, značka s nejprogresivnější světovou technologií ve výrobě snowboardů a měkkých vázání a také značka s největším podílem na českém snowboardovém trhu.

ROXY

ROXY Pro některé ženy se stal boardriding významným stejně jako pro muže a v tak drsných a náročných sportech předvádějí výkony, které si zasluhují uznání. Roxy je pro vsechny ženy nadšené pro svobodný život a boardridingové sporty.

SIMS Snowboards

SIMS Snowboards Nejstarší snowboardová firma na světě založená pionýrem snowboardingu Tomem Simsem již v roce 1962. Kompletní nabídka snowboardů, bot a vázání všech cenových hladin.

SPY optic

SPY optic Luxusní snowboardové brýle, které svými použitými materiály a designem jsou na stejné ůrovni jako Oakley

Thirtytwo

Thirtytwo Přední výrobce vysoce kvalitních snowboardových bot z USA s výrazným podílem na americkém skate/snowboard trhu.

Timezone

Timezone Tradiční streetové oblečení s trvale významným podílem na českém trhu.

VISION

VISION Old skool SK8 firma, berem desky a hadry.

World industries

World industries Americká kult značka s komplet sortimentem.

A hááááááááááááááááfo dalsíííííííích........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)